>

Proč já

Letos slavím čtvrt století ve funkci palubního inženýra na námořním speciálu, který se plaví pod kanadskou vlajkou po sladkých vodách velkých jezer.
Protože jsem na začátku neměl na lodi moc přátel, se kterými bych si ve službě pokecal o rodině, o jejich autech, domech a podobně, stavěl mě kapitán do služby s indiány. Ti nemluví, a tak jsme byli všichni spokojení. To bylo něco - bodrý Moravák ve funkci prvního důstojníka velel partě indiánů na Huronském jezeře. Potvůrky indiáni se mnou, jako s bělochem nebojovali. Myslím psycho a tak. Věděli že není zbytí, tak mě bez mého vědomí úplně rozebrali na atomy a poskládali zpět podle jejich gusta. Jo, klidně si ze mě udělali indiána. Časem jsem se skamarádil s naším palubním lékařem. Je to taky indián. A to vám řeknu, to je kombinace - čistokrevný americký indián a je vystudovaný lékař. Spřátelili jsme se až tak, že jsme spolu napsali knihu o tom, jak nebýt nemocný, a jak se vylízat z každého moribundu. Česká verze knihy se jmenuje OPRAWME SE.
Princip je jednoduchý - ctít paní Přírodu. To stačí.
A od toho byl jen krůček, jak v přírodě i přežít bez výdobytků civilizace.
Uvědomil jsem si, že stačí přidat málo, a člověk pak nemusí řešit přežití v blackoutu.
Pozor, tady opravdu štěstí přeje jen připraveným.
Proto nemá cenu číst dál, pokud si myslím, že si nakoupím plno krámů a zítra může začít blackout.
Z toho důvodu jsem některé odkazy zahesloval. Pokud někdo bude chtít vést, tak rád seznámím s patřičnými kroky. Nedá se to dělat hromadně - napsat knížku, dělat přednášky, natočit video. Každý máme jiné podmínky.
Proto je třeba individuálního přístupu. Vedení, školení a workshopy dělám zásadně zdarma. A proč ? Protože ten systém fakt funguje...
Těším se na dotazy, nápady, rady, připomínky.
Let's GO!


další strana Index
94